Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Recesja po krakowsku

29 grudnia 2003 | Nieruchomości, budownictwo | Np
źródło: Nieznane

Pod Wawelem Największe inwestycje komercyjne

Recesja po krakowsku

Piotr Michalski z krakowskiej firmy Buma Square chce wybudować największy kompleks biurowy w mieście

FOT. (C) DAMIAN JASICA/MDM

Legendarne "nowe miasto", obiecywane przez Tishman Speyer Properties (TSP), ma kosztować 700 mln dolarów, ale wciąż istnieje wyłącznie na papierze. Skala największych inwestycji, które są w tej chwili realizowane - parku biznesu, kina wieloekranowego i galerii handlowo-rozrywkowej - to kilkadziesiąt milionów dolarów.

"Nowe miasto" jest już tak stare, że niedługo wejdzie do skarbnicy krakowskich legend. Zaczęło się zgodnie z tradycją: o Wandzie, co nie chciała Niemca. Kiedy władze miasta w 1998 r. ogłosiły konkurs dla inwestorów na zagospodarowanie terenów przy głównym dworcu kolejowym, niemiecka firma ECE przegrała z amerykańską TSP. Przegrali też krakowscy kupcy i polski kapitał - nie mogło być inaczej, skoro Amerykanie rzucili na stół 700 mln dolarów. Nikt wprawdzie tych pieniędzy nie widział, ale przez media przeleciał nadmuchany balon z wizją "nowego miasta": całego kwartału zabudowy, wypełnionego sklepami, bankami, hotelami, biurami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3112

Spis treści
Zamów abonament