Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Narodziny buntownika

20 maja 2004 | Kultura | BH
źródło: Nieznane

57. Festiwal Filmowy w Cannes Życia Guevary starczy na 20 filmów - powiedział Walter Salles, reżyser "Dzienników motocyklowych"

Narodziny buntownika

Reżyser Walter Salles (z lewej) i aktorzy jego filmu: Gael Garcia Bernal, Mia Maestro i Rodrigo de la Serna

(C) REUTERS

Na ten film kinomani czekali od dawna. Miał być pokazany już w Berlinie, w końcu trafił do Cannes. "Dzienniki motocyklowe" brazylijskiego reżysera Waltera Sallesa to opowieść o ośmiomiesięcznej podróży przez Amerykę Łacińską, którą Ernesto Guevara odbył razem ze swoim kuzynem Albertem Granadą w 1952 roku.

W zachodnim świecie panuje wyraźna moda na Guevarę. Z każdego ulicznego sklepiku wyziera twarz Che...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3231

Spis treści
Zamów abonament