Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekonomia i ekologia

03 kwietnia 1995 | Ekonomia | MR

Za Odrą

Ekonomia i ekologia

Berliński szczyt klimatyczny, którego głównym tematem było ograniczenie emisji dwutlenku węgla zbiegł się przypadkowo z poszukiwaniem w Niemczech consensusu w sprawie przyszłości energetycznej kraju. Rozwiązań perspektywicznych -- na lata, daleko po roku 2000 -- poszukiwali politycy, co każe przypuszczać, że w ogóle znalezienie harmonii między ekonomią a ekologią leży w rękach polityków. Niemiecka dyskusja jest dość charakterystyczna dla traktowania ekologii. I dlatego niezbyt zachęcająca.

Dość łatwo koalicja rządowa i opozycja SPD zgodziły się na zasady subwencjonowania niemieckiego węgla do celów energetycznych do roku 2000 -- ponieważ chodzi o utrzymanie miejsc pracy. Dyskusję nad tym, co ma być później socjaldemokraci uzależnili od zgody rządu na przyjęcie ustawy o stopniowej rezygnacji z energii jądrowej. Oznaczałoby to nie tylko wstrzymanie budowy nowych elektrowni i likwidację już istniejących, ale także ograniczenie albo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 445

Spis treści
Zamów abonament