Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odwołanie i skarga

17 sierpnia 2004 | Dobra firma | AS

PRZETARGI

ABC zamówień publicznych - Co może zrobić niezadowolony oferent

Odwołanie i skarga

  • Trzeba odróżniać
  • Wkrótce W DF
Od oddalenia lub odrzucenia protestu złożonego zgodnie z prawem zamówień publicznych (DzU nr 19, poz. 177 ze zm., w skrócie pzp) temu, kto go wniósł (np. wykonawcy, uczestnikowi konkursu), przysługuje odwołanie.

ODWOŁANIE

Odwołanie wnosi się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w ciągu 5 dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia protestu przez zamawiającego lub upływu terminu do rozstrzygnięcia protestu. Odwołujący się ma obowiązek poinformować zamawiającego o wniesieniu odwołania.

WYSŁANE POCZTĄ

Złożenie odwołania w placówce pocztowej operatora publicznego (Poczta Polska) jest równoznaczne w wniesieniem odwołania do prezesa UZP.

Należy tu zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie. Przede wszystkim na różnicę między uznaniem wniesienia odwołania a uznaniem wniesienia protestu. Gdy wnoszony jest protest, zamawiający musi zapoznać się z jego treścią, gdy wnoszone jest odwołanie - wystarczy przesłanie go za pomocą poczty. I tutaj właśnie pojawia się ważny problem; zamawiający ma informację o wniesieniu odwołania, lecz żaden przepis ustawy nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3306

Spis treści
Zamów abonament