Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudny zarząd do zgryzienia

17 sierpnia 2004 | Dobra firma | ZJ
źródło: Nieznane

UMOWY

Temat tygodnia

Trudny zarząd do zgryzienia

Rys. Rafał Piekarski

Często przedsiębiorca nie jest jedynym właścicielem nieruchomości. We wspólnym budynku nie da się działać według przysłowia wolnoć Tomku w swoim domku. Ktoś musi zająć się nie tylko administracją, ale i rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych. Niezbędny staje się zarząd nieruchomością wspólną.

ZOFIA JÓŹWIAK

  • Wieloznaczne zarządzanie
  • Zarządca licencjonowany
  • Przykład umowy o zarządzanie nieruchomością wspólną

Przepisy zobowiązują współwłaścicieli do wspólnego zarządzania ich nieruchomością (art. 200 kodeksu cywilnego , w skrócie k.c.). Nie zawsze jednak kodeks cywilny wystarczy.

Wspólnoty mieszkaniowe, także te, w których znajdują się lokale użytkowe, muszą także stosować przepisy ustawy o własności lokali (tekst jedn. DzU z 2000 r. nr 80, poz. 903 ze zm.) [UWAGA! zmiany - Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw ]. W wielu przypadkach trzeba też sięgnąć do ustawy o gospodarce nieruchomościami (tekst. jedn. DzU z 2000 r. nr 46, poz. 543 ze zm.). Pamiętać trzeba o tym, że od 22 września wchodzi w życie jej nowelizacja ,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3306

Spis treści
Zamów abonament