Aby się nie zawaliło i nie zapaliło
A to oznacza, że prowadzący te placówki przedsiębiorcy muszą spełniać wymogi przewidziane w przepisach budowlanych, przeciwpożarowych i sanitarnych. Zbyt wąskie schody, niesprawna gaśnica, zagracony korytarz mogą być przyczyną niejednej tragedii w sklepie. Źle wykonane lub zabezpieczone ujęcie może doprowadzić do zatrucia wody w schronisku.
W wyniku takich zdarzeń przedsiębiorca może nie tylko stracić zaufanie klientów, ale i ponieść znaczne straty finansowe. Jeżeli zostaną ujawnione rażące uchybienia, np. przepisom przeciwpożarowym, przedsiębiorca może być ukarany grzywną. Gdy spowoduje bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia przebywających w lokalu osób, musi się liczyć z procesem karnym, a w konsekwencji nawet więzieniem.
Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o bezpieczeństwo swoje i klientów.
Bezpieczne budynki (1)Użyte do budowy i wykończenia budynków materiały nie mogą wydzielać gazów toksycznych lub szkodliwych pyłów, a przebywające w tych budynkach osoby nie mogą być narażone na promieniowanie i działanie pola elektromagnetycznego.
Każda rozbudowa, nadbudowa, przebudowa oraz zmiana przeznaczenia budynku powinna być poprzedzona ekspertyzą techniczną stanu konstrukcji i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta