Jak prowadzić działalność w Holandii
W myśl holenderskiej ustawy o zakładaniu przedsiębiorstw do działalności gospodarczej z zasady nie jest wymagana wiedza fachowa. Zdarza się jednak, że banki, w których firma ubiega się o kredyt, stawiają przedsiębiorcy warunki w postaci udokumentowania jego wiedzy profesjonalnej. Jeżeli firma ma się zajmować produkcją skomplikowaną lub taką, w której jakość pracy jest szczególnie istotna dla zdrowia i bezpieczeństwa ludności, wymagany jest od przedsiębiorcy dyplom poświadczający jego wykształcenie w danej dziedzinie. Zaświadczenia, które zostały wystawione w Polsce, nie są automatycznie uznawane w Holandii. Wymagają nostryfikacji przez uprawnione instytucje, np. Nuffic.
SamozatrudnieniePopularną formą prowadzenia działalności w Holandii, także przez obcokrajowców, jest tzw. samozatrudnienie. Dotyczy ono wolnych zawodów oraz takich jak np. stomatolog czy prowadzący restaurację. Od osób, które w taki właśnie sposób chcą prowadzić swój biznes, wymagane są dodatkowe dokumenty (np. referencje, licencje itp.)...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta