Do kiedy wykonawca musi przesłać protest
Problem jest o tyle istotny, że bez skutecznego wniesienia protestu wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia nie mają możliwości egzekwowania naruszonych przez zamawiającego, a przysługujących im praw. Termin na skorzystanie z tego środka ochrony prawnej jest zawity, co oznacza, że nie można żądać jego przywrócenia.
Zgodnie z podstawową zasadą określoną w przepisach prawa zamówień publicznych (dalej: pzp ) "protest wnosi się w terminie 7 dni od dnia, w którym powzięto lub można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę do jego wniesienia". Niebagatelne znaczenie ma również zastrzeżenie poczynione przez ustawodawcę, iż "protest uważa się za wniesiony z chwilą, gdy dotarł on do zamawiającego w taki sposób, że mógł zapoznać się z jego treścią" (vide: przepis art. 180 ust. 2 pzp ).
Gdy specyfikacja wskazuje godzinyPojawia się pytanie, jak należy postąpić, jeżeli w specyfikacji istotnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta