Banki czekają
Kredyty dla rolników
Banki czekają
Podczas różnych spotkań, narad, konferencji, posiedzeń komisji sejmowych itp. prawie zawsze poruszana jest sprawa preferencyjnego kredytowania rolnictwa z wykorzystaniem środków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przy tej okazji zazwyczaj określa się obecną politykę kredytowania gospodarstw rolnych opracowaną przez resort jako spójną i sensowną, natomiast zgłasza się pretensje do banków, że procedura uzyskiwania kredytów jest nadmiernie uciążliwa i zniechęca rolników do korzystania z usług placówek bankowych. Jednocześnie coraz częściej słychać o zbyt małej potocznej wiedzy rolników na temat rodzajów kredytów, możliwości ich zaciągania w bankach, warunków, jakie należy spełniać, by uzyskać kredyt itp. Dlatego po raz kolejny przypominamy, na jakich zasadach i jakie kredyty rolnicy i osoby zamierzające rozwijać produkcję rolną mogą zaciągać.
Na bieżące potrzeby
Kredyty obrotowe są wśród rolników najpopularniejsze, o czym świadczy fakt, że w ubiegłym roku skorzystał z nich mniej więcej co trzeci rolnik. Kredyty obrotowe mogą być przeznaczane na zakup nawozów mineralnych, środków ochrony roślin i pasz, na zakup kwalifikowanego materiału siewnego, materiału szkółkarskiego, na zakup zwierząt hodowlanych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta