Publiczny do własnego użytku
Alternatywny system miejskiego transportu samochodowego
Publiczny do własnego użytku
Na obecny rok zaplanowano próbną fazę przedsięwzięcia, które -- jeżeli wszystko przebiegnie po myśli jego inicjatorów -- sprawić ma, że spalin i problemów z parkowaniem w zatłoczonych rejonach miast będzie mniej. Być może odejdą w przeszłość. Taką w każdym razie ma nadzieję konsorcjum francuskich firm, które podjęło projekt o nazwie TULIP, sprowadzający się do zorganizowania "floty" samochodów elektrycznych będących własnością władz miejskich i wypożyczanych ludziom na czas potrzebny do przejechania z jednego punktu miasta do drugiego. Powstałby więc alternatywny system transportu miejskiego -- łączący walory indywidualnych i publicznych środków transportu.
Ta idea może wywołać pewien sceptycyzm, przynajmniej dotyczący niektórych elementów czy cech przedsięwzięcia. Ale niezależnie od tego projekt wydaje się jedną z bardziej interesujących prób rozwiązania problemów, które dotykają każde co większe miasto.
Na czele konsorcjum stoją firmy samochodowe Peugeot i Citroen; ich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta