Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz mniej dostępne

06 listopada 1996 | Media, Internet | TS

Polskie Radio -- publiczne, narodowe

Coraz mniej dostępne

Tomasz Szachowski

Imponująco rozwija się rynek radiowy. Jak Polska długa i szeroka toczy się walka osłuchacza, rośnie konkurencja nie tylko w sferze treści, ale także mocy nadajników i jakości nadawania. Najbardziej wiarygodna instytucja w kraju, Polskie Radio, nie jest w stanie z przyczyn technicznych dotrzeć do każdego odbiorcy. Nie z własnej winy.

Obecny stan posiadania PR to po dwie pełne ogólnokrajowe sieci w "dolnym" i "wysokim" UKF, 11 uzupełniających nadajników UKF w dużych ośrodkach dla Programu 1 i pokrywająca około 60 procent kraju przestarzała sieć średniofalowa. Poza tym nie odbudowany maszt w Gąbinie i wymagający natychmiastowego remontu masz raszyński. Ustawa o radiofonii i telewizji nakłada na Polskie Radio obowiązek emisji czterech programów ogólnopolskich. Międzynarodowe standardy zakładają, że program "publiczny" musi być ogólnodostępny, bo nadawca utrzymywany jest przez ogół społeczeństwa, ma więc obowiązek dostarczenia programu dobrej jakości technicznej każdemu z nas. Czy będzie to w najbliższej przyszłości możliwe?

Prezes Zarządu Spółki Polskie Radio SA Krzysztof Michalski wyraża ogromne rozczarowanie decyzjami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które wdalece niewystarczającym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 905

Spis treści
Zamów abonament