Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uciekający kapitał

06 listopada 1996 | Gazeta | ma.s.

Do Labudy i Celińskiego dołączyli Chwat i Polmański

Uciekający kapitał

Unia Wolności ma najlepiej przygotowanych ludzi do władzy wykonawczej, do rządu; w tej partii jest skupiony największy "kapitał ludzi". Taką recenzję partii Leczka Balcerowicza sformułował podczas tegorocznych obchodów rocznicy Sierpnia '80 Lech Wałęsa -- polityk, którego stosunki z Unią w okresie, gdy był prezydentem, układały się, mówiąc najogólniej rozmaicie. Tymczasem z Unii odchodzą kolejni politycy. Exodus ropoczęła Barbara Labuda, później dołączył do niej Andrzej Celiński, także unijny I-ligowiec. W ostatnim okresie z Unii odeszło dwóch polityków mało znanych opinii publicznej: posłowie Leszek Chwat i Piotr Polmański.

Tak naprawdę poza przynależnością do Unii tę czwórkę polityków niewiele łączy. Może jeszcze to, że są to ludzie, którzy chcieliby zrobić karierę, ale nie mają szans zrobić jej z Unią Wolności, chociaż generalnie akceptują jej program. Celiński i Labuda to w sensie światopoglądowym przedstawiciele lewicy, Polmański ma zdecydowanie prawicowe poglądy, najkrótszą recenzją Chwata byłoby określenie samorządowiec.

Stosunek do religii i kościoła był w Unii zawsze tematem tabu, nie było żadnych szans, aby to gremium wypracowało wspólne stanowisko w tych kwestiach. Klasycznym przykładem jest tzw....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 905

Spis treści
Zamów abonament