Koniec nie zwieńczył dzieła

07 maja 2012 | Sport | Łukasz Majchrzyk
Atakuje Katarzyna Skowrońska
źródło: PAP/EPA

Polska przegrała z Turcją 0:3 w finale turnieju kwalifikacyjnego i nie zagra na igrzyskach w Londynie

Nie było, niestety, powtórki sprzed dziewięciu lat, gdy w Ankarze drużyna Andrzeja Niemczyka zdobywała złoty medal mistrzostw Europy. Wtedy tytuł dało zwycięstwo z Turcją 3:0, a drugim trenerem reprezentacji był obecny selekcjoner Alojzy Świderek. Skojarzenia nasuwały się same.

Niestety, tym razem się nie udało. Gdyby Polki wygrały pierwszego seta, mecz mógł się potoczyć  inaczej. Turczynki w wypełnionej po brzegi hali nie radziły sobie z presją: psuły zagrywki, atakowały w siatkę w prostych sytuacjach, nie potrafiły wyprowadzić skutecznego kontrataku.

Polki z kolei wyglądały na rozluźnione, przez większość seta prowadziły. Wszystko zmierzało ku szczęśliwemu finałowi. Niestety, nerwy przyszły...