Walka coraz ostrzejsza

07 maja 2012 | Sport | mjr

Asseco Prokom Gdynia pokonał z problemami Zastal Zielona Góra 94:90

Nadeszły półfinały Tauron Basket Ligi i temperatura rośnie. Mistrz Polski Asseco Prokom Gdynia męczył się w ćwierćfinałach z AZS Koszalin, zapewniając sobie awans dopiero w piątym meczu. Podobnie zacięta walka zapowiada się teraz z Zastalem Zielona Góra.

W niedzielę kibice w Gdyni o wynik niepokoili się do samego końca, mimo że gospodarze pierwszą kwartę wygrali aż 33:18.

Potem jednak w każdej kolejnej odsłonie lepsi byli goście, którzy do półfinału awansowali po 19 latach przerwy. Na pięć minut przed końcem wyszli nawet na prowadzenie po rzucie Kamila Chanasa.

W ostatnich sekundach wzięło górę doświadczenie. Ostatnie punkty meczu zdobył najlepszy na boisku Jerel Blassingame.

Dziś pierwszy mecz Trefl Sopot – PGE Turów Zgorzelec (początek o 18.30).