Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zgodnie z prawem sprzedawać losy, aby wesprzeć sprzedaż towarów czy usług

08 października 2012 | Prawo i praktyka | Ewelina Stobiecka
Ewelina  Stobiecka partner zarządzający  w Kancelarii TaylorWessing e|n|w|c| w Warszawie
źródło: Rzeczpospolita
Ewelina Stobiecka partner zarządzający w Kancelarii TaylorWessing e|n|w|c| w Warszawie

Przedsiębiorca ubiegający się o udzielenie zezwolenia na urządzanie loterii promocyjnej jest obowiązany posiadać gwarancję bankową wypłaty nagród do wysokości ich wartości określonej w regulaminie

Loterie promocyjne to gry losowe, w których uczestniczy się poprzez nabycie towaru, usługi lub innego dowodu udziału w grze i tym samym nieodpłatnie uczestniczy w loterii, a podmiot urządzający loterię oferuje wygrane pieniężne lub rzeczowe. Loteria promocyjna, przeprowadzana po to, aby wspierać sprzedaż, to wyjątkowo skuteczne i efektywne narzędzie, wymagające jednak ze strony organizatorów dopełnienia szeregu skomplikowanych formalności, do których często niezbędna jest profesjonalna pomoc.

Loteria w znacznym stopniu zwiększa poziom sprzedaży, natomiast tylko prawidłowo przeprowadzona na dłuższą metę stanowi o sukcesie.

Uwagi wymaga fakt, że znaczna część przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, że do przeprowadzenia loterii promocyjnej wymagane jest zezwolenie odpowiedniego organu, a w razie przeprowadzenia loterii bez wcześniejszego zezwolenia organizatorowi grożą dotkliwe sankcje karnoskarbowe.

Bez zezwolenia się nie obejdzie

Zgodnie z zapisami ustawy tym właściwym organem jest dyrektor izby celnej. Oczywiście każda loteria może mieć różny zasięg terytorialny. I tak w przypadku loterii promocyjnych urządzanych na obszarze właściwości miejscowej jednego dyrektora izby celnej zezwolenia udziela dyrektor izby celnej, na którego obszarze właściwości miejscowej są urządzane i prowadzone takie gry. W przypadku, gdy mamy do czynienia z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9355

Wydanie: 9355

Spis treści
Zamów abonament