Saper Gliwa pomylił się raz

28 października 2013 | Sport | Tomasz Wacławek
Pogoń – Korona 3:2. Jacek Kiełb (Korona) strzelił pierwszą bramkę w meczu
źródło: PAP

Ekstraklasa. Skuteczny pościg Pogoni Szczecin, Wisła Kraków znów wygrywa. Górnik nie odpuszcza Legii Warszawa. Adam Nawałka żegna się dziś z Zabrzem

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski może zostawić  drużynę na pierwszym miejscu w tabeli. Górnik gra z Cracovią i tak jak w piątek w Białymstoku (1:0) byłby faworytem, gdyby nie to, że zwycięstwo nad Jagiellonią zostało okupione stratą Prejuce'a Nakoulmy.  W odpowiedzi na faul i rasistowskie uwagi Alexisa Norambueny uderzył rywala w twarz w doliczonym czasie spotkania.

Nawałka nie był zadowolony z postawy swoich zawodników. Tym bardziej, że Jagiellonia od 24. minuty grała w osłabieniu (czerwona kartka Niki Dżalamidze). Jedynego gola zdobył dopiero w 65. minucie Mateusz Zachara. Cracovia, także w piątek, pokonała 3:1 Widzew, choć przegrywała 0:1. To było jej trzecie zwycięstwo z rzędu.

Cracovia przegrywała w Łodzi 0:1, ale szybko się otrząsnęła i jeszcze przed przerwą strzeliła dwie bramki. Jak podnosić się z kolan pokazała też Pogoń. Korona przyjechała do Szczecina po zwycięstwo, w 51. minucie objęła prowadzenie po golu Jacka Kiełba. Wydawało się, że gospodarze są w beznadziejnej sytuacji, bo jeszcze w pierwszej połowie stracili Wojciecha Gollę, ukaranego czerwoną kartką za faul 30 metrów od bramki.