Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mobilna wojna na internet

16 lipca 2014 | Ciekawa ekonomia
Operatorzy komórkowi liczą, że z czasem ich przychody podniesie rosnąca popularność mobilnego Internetu i uzależnienie od smartfonów
źródło: Rzeczpospolita
Operatorzy komórkowi liczą, że z czasem ich przychody podniesie rosnąca popularność mobilnego Internetu i uzależnienie od smartfonów

Telekomunikacja | Operatorzy komórkowi powiększają pakiety mobilnego dostępu do sieci. Sposobem na zwiększenie przychodów ma być też telewizja w smartfonach.

Urszula Zielińska

Mobilny internet – usługa bez której nie może obejść się strategia żadnego komórkowego operatora – staniał w ciągu 3 lat o kilkadziesiąt procent i obecnie za 1 gigabajt danych płacimy w zależności od taryfy nawet tylko 1,5 zł.  Ten spadek to efekt rozbudowywania paczek z mobilnym internetem. Podczas gdy kilka lat temu największe pakiety obejmowały po 60 gigabajtów, dziś to nawet 90 GB.

Największe zmiany w taryfach internetowych zachodziły do tej pory przed startem nowego roku szkolnego. Wprawdzie wakacje się dopiero zaczęły, ale wszystko wskazuje na to, że operatorzy komórkowi już przygotowują się do okresu zwanego z angielska „back to school" i planują nowe oferty  obejmujące także mobilny Internet.

Dokładnych planów nie zdradzają. Ale jak co roku w ofercie pojawią się na pewno tablety i laptopy powiązane z paczkami mobilnego internetu.

Więcej w pakiecie

Na razie wiadomo, że w abonamentach Nju Mobile (marka należy do Orange Polska, sprzedawane są pod nią tylko usługi, bez dotowanych telefonów) od 13 sierpnia będzie trzykrotnie więcej mobilnego internetu. W abonamencie za maksymalnie 57 zł oprócz nielimitowanych rozmów i SMS-ów będą także 3 gigabajty mobilnego Internetu.

Wojciech Jabczyński,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 9890

Wydanie: 9890

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament