Piękna gra nagrodzona

18 czerwca 2015 | Sport | Hubert Salik
Draymond Green z pucharem za zwycięstwo w NBA. Z prawej Joe Lacob, właściciel Golden State Warriors
źródło: PAP/EPA

Mistrzami po 40 latach przerwy zostali Golden State Warriors. W finale pokonali 4-2 Clevelend Cavaliers. Ostatni mecz wygrali 105:97 na parkiecie rywali

W drodze do mistrzowskiego tytułu Golden State Warriors rozegrali 103 mecze, zwyciężając w 83. Tylko jedna drużyna w historii może pochwalić się lepszym bilansem całych rozgrywek – Chicago Bulls z połowy lat 90.

Oba zespoły łączy Steve Kerr. Obecny trener Warriors był wówczas graczem Bulls i w najważniejszych momentach potrafił przesądzić o wyniku, zwykle trafiając za trzy punkty.

Podobną umiejętność ma lider drużyny z Kalifornii – Stephen Curry. Trafia z nieprawdopodobnych pozycji, praktycznie bez przygotowania. Zablokowanie go graniczy z cudem. Jego tegoroczny rywal LeBron James na pytanie, jak zatrzymać lidera Warriors, odpowiedział jeszcze przed finałami krótko: – Tak samo jak mnie. Nie da się.