Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaki będzie kodeks drogowy

26 lutego 1997 | Prawo | SS

Jaki będzie kodeks drogowy

Stanisław Soboń

Sejmowa podkomisja do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy -- Prawo o ruchu drogowym zakończyła pracę. Efektem jej są kolejne rozdziały przepisów odnoszące się do pojazdów (III) , kierujących (IV) , kontroli ruchu drogowego (V) oraz przepisy przejściowe i końcowe (VI) . Tekst poświęcony omówieniu pierwszych rozdziałów kodeksu był w "Rzeczpospolitej" z 7 stycznia.

Najwięcej nowych rozwiązań dotyczy pojazdów i kierujących. Mają one znaczenie nie tylko dla samych kierujących, ale także dla różnych podmiotów gospodarczych (producentów i importerów pojazdów, transportowców itp. ), organów administracji rządowej i samorządowej oraz policji.

Homologacja po nowemu

Każdy pojazd nowy będzie dopuszczony do ruchu, jeżeli jego producent lub importer uzyskał świadectwo homologacji na dany typ pojazdu. Za producenta uważany jest również podmiot dokonujący montażu lub zabudowy pojazdu. Podmioty te będą miały obowiązek wydać skrócony odpis świadectwa homologacji nabywcy pojazdu.

Ustawa stanowi, że pojazdy danego typu powinny być zgodne z warunkami technicznymi określonymi przez kodeks, wymaganiami regulaminów EKG ONZ i polskich norm przyjętych do obowiązkowego stosowania. Oceny, czy pojazdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1005

Spis treści
Zamów abonament