Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Bracia Brytyjskiego wywiadu

24 września 2016 | Plus Minus | Daniel Estulin
W 2011 r. Bractwo Muzułmanskie przejęło władzę w Egipcie. Na zdjęciu manifestacja poparcia dla prezydenta Muhammada Mursiego
autor zdjęcia: Mahmoud Khaled
źródło: AFP
W 2011 r. Bractwo Muzułmanskie przejęło władzę w Egipcie. Na zdjęciu manifestacja poparcia dla prezydenta Muhammada Mursiego
źródło: materiały prasowe

Nikt nie przyczynił się bardziej niż tajna służba Jej Królewskiej Mości do zjednoczenia rozproszonych dżihadystów w ramach luźno powiązanych ze sobą organizacji, co pozwoliło im dalej się rozwijać.

Obalenie szacha Iranu i początek rządów ajatollaha Chomeiniego wyznacza punkt zwrotny w historii Bliskiego Wschodu i świata islamskiego. Ustanowienie Islamskiej Republiki Iranu otworzyło drogę dla angloamerykańskich interesów finansowych i dla stosowanej przez brytyjski wywiad strategii wprowadzenia „nowych mrocznych czasów" w tym regionie.

Wybuch islamskiego obłędu – czy to w rodzaju ISIS, czy też jego poprzedników, takich jak Bracia Muzułmanie, pakistański Dżama-at, Al-Kaida, Ansar al-Islam, Tehrik-i-Taliban, Laszkar-e-Dżangwi al Alami (Armia Dżangwiego), Grupa Abu Sajjafa, Hizb ut-Tahrir (Partia Wyzwolenia), a nawet mistyczne bractwa sufickie w Azji – to naprawdę projekt londyńskiego City.

Można wyodrębnić dwa powiązane ze sobą skutki i polityczne cele strategii wywołania przez londyńską mafię islamską „nowych mrocznych czasów". Pierwszy jest wyraźny i oczywisty: jeżeli muzułmańska rewolucja dalej będzie przebiegać według obecnego scenariusza, to Bliski Wschód popadnie w ruinę, a populacja islamskiego świata zmniejszy się o połowę lub nawet o dwie trzecie.

Globalna dyktatura

Jak mogliśmy się przekonać w ciągu ostatnich dziesięciu lat przy okazji kolorowych rewolucji lub wręcz jawnych zamachów stanu, następstwem tych zmian są rozbicie władzy centralnej i żądania autonomii stawiane przez watażków plemiennych albo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10557

Wydanie: 10557

Zamów abonament