Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przez pryzmat potrzeb

20 grudnia 2016 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Ponad połowa menedżerów narzeka na poziom skomplikowania systemów
źródło: Rzeczpospolita
Ponad połowa menedżerów narzeka na poziom skomplikowania systemów

Najpierw trzeba sprecyzować potrzeby przedsiębiorstwa, a dopiero potem zastanawiać się nad kwestiami technicznymi katarzyna kucharczyk

Rosnący w tempie dwucyfrowym rynek dowodzi, że rozwiązania typu business intelligence rzeczywiście pomagają przedsiębiorstwom w prowadzeniu ich biznesu. Jednak jeśli nie zostanie spełnionych kilka kluczowych warunków, jedynym efektem inwestycji będzie frustracja menedżerów.

Pytania na dzień dobry

Krzysztof Radziwon, partner w dziale usług doradczych w zespole zarządzania ryzykiem w KPMG w Polsce, radzi, by na początku firma odpowiedziała sobie na kilka prostych pytań: Po co jej rozwiązanie BI? Jakie efekty ekonomiczne chcemy osiągnąć? Czemu ma służyć rozwiązanie – usprawnieniu kontroli, terminowości realizacji zadań czy lepszej analizie potrzeb klienta?

– Dopiero gdy zrozumiemy cel i jego parametry, warto się zastanowić nad samymi rozwiązaniami technologicznymi, jakie mogą nam pomóc ten cel zrealizować – mówi. Warto przy tym pamiętać, że w obecnych realiach inwestycja w platformy BI nie musi oznaczać kupna sprzętu i licencji. Równie dobrze może to być usługa w chmurze. – Z moich obserwacji wynika, że w przeszłości systemy BI traktowano często bardzo wąsko, jako hurtownie danych, które były po prostu dużym środowiskiem raportowym, a celem było odciążenie środowiska produkcyjnego – wspomina ekspert KPMG. I ten cel był osiągany, powstawały sprawnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10629

Wydanie: 10629

Spis treści
Zamów abonament