Szybki internet dla każdego
Jeszcze kilka milionów gospodarstw domowych jest bez dostępu do szerokopasmowego internetu. Ma to się zmienić dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych i inwestycjom operatorów telekomunikacyjnych. urszula zielińska
Powszechny dostęp do internetu, i to nie do tego najpopularniejszego – od 2 do 10 megabitów na sekundę (Mb/s) – ale do tego odpowiadającego wyzwaniom współczesności, to podstawowy warunek efektywnego funkcjonowania e-państwa. Tymczasem Polska jest praktycznie w połowie drogi w budowie infrastruktury dostępu do internetu o standardzie określonym kilka lat temu przez Unię Europejską.
Zgodnie z tym standardem do 2020 r. wszyscy obywatele kraju powinni korzystać z sieci nowej generacji (ang. next generation access, NGA), czyli z dostępu o prędkości minimum 30 Mb/s, a połowa – z łączy przynajmniej 100 Mb/s.
Są białe plamy
W Polsce na koniec 2015 r., według Urzędu Komunikacji Elektronicznej („Raport pokrycia Polski infrastrukturą telekomunikacyjną w 2015 r."), w zasięgu sieci NGA było 39 proc....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta