IBM z Wrocławia już walczy z hakerami
Nasze centrum będzie się dalej rozwijać, liczba etatów będzie rosnąć o 20–25 proc. rocznie – mówi Daniel Donhefner, dyrektor niedawno uruchomionego IBM X-Force Command Center we Wrocławiu.
Rz: IBM w połowie czerwca szumnie otworzył we Wrocławiu swoje nowe centrum zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Emocje już opadły?
Daniel Donhefner: Wracamy do normalnej pracy, faktycznie na otwarciu centrum mieliśmy wielu znakomitych gości.
Na czym polega szczególna rola wrocławskiego centrum w strukturach IBM?
IBM ma sieć centrów X-Force Command Center na świecie, a to we Wrocławiu jest jedynym tego typu obiektem w Europie. Takie ośrodki działają jeszcze w Indiach, Japonii, Kostaryce oraz w amerykańskich Cambridge i Atlancie.
Firma zdecydowała się na jego uruchomienie, ponieważ niektórzy klienci mieli zastrzeżenia do tego, aby ich dane znajdowały się i były przetwarzane globalnie. Stąd powstała potrzeba uruchomienia centrów na tym kontynencie. Centrum może świadczyć usługi w modelu EU delivery, co oznacza, że dane klientów nie będą opuszczały Unii Europejskiej.
Czym Wrocław wygrał z innymi lokalizacjami, które zapewne były rozważane?
IBM prowadzi tu centrum operacyjne ds. bezpieczeństwa już od kilku lat i był bardzo zadowolony z jego pracy, dlatego w 2016 r. w ramach globalnego planu inwestowania w rozwój cyberbezpieczeństwa zapadła decyzja o rozwijaniu X-Force Command Center we Wrocławiu. Ogółem sieć centrów tej sieci pracuje dla ponad 4 tys. globalnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta