Czas na nowe technologie w służbie zdrowia
Telemedycyna to branża, która rozgrzewa inwestorów. Również w Polsce. Miliardy dolarów pompowane m.in. w urządzenia do zdalnego monitoringu stanu pacjentów wieszczą przyszły boom.
michał duszczyk
Polacy są już gotowi na rewolucję: 75 proc. osób w wieku 50+ chce otrzymywać receptę drogą elektroniczną, a 70 proc. powyżej 60. roku życia wierzy w pozytywny wpływ technologii mZdrowia.
Globalny rynek technologii mobilnych wykorzystywanych w medycynie wkrótce może zacząć rosnąć jak na drożdżach. Według optymistycznych prognoz firmy analitycznej Crystal Market Research, w 2025 r. ma on być wart ok. 217 mld dol.
Choć na razie trudno mówić o boomie – Deloitte wskazuje, że dynamika na tym rynku, w zależności od regionu świata, sięga od 4 do 7,5 proc. rocznie – to eksperci nie mają wątpliwości, że telemedycyna będzie zyskiwać na znaczeniu. Wystarczy wspomnieć, że inwestorzy pompują strumień pieniędzy w takie technologie, jak mobilne urządzenia do monitoringu zdrowia, aplikacje nadzorujące samopoczucie czy rozwiązania umożliwiające zdalne konsultacje lekarskie. W ub.r. wartość...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta