Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skuter dla listonosza

12 stycznia 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Startup stworzył elektryczny pojazd wyposażony w wymienne pakiety baterii, przystosowany do transportu przesyłek.

Ten elektryczny trójkołowiec może dostarczać paczki, listy i przekazy pieniężne. Dla Jednego Śladu temat elektromobilności nie jest nowy. Spółka w Warszawie rozwija bowiem sieć skuterów elektrycznych (ma ich 100). W 2019 r. będzie ona rozbudowana do 500 skuterów, a pojazdy – w ramach tzw. sharing economy (ekonomii współdzielenia) – pojawią się też w innych miastach Polski. Kierowany przez Łukasza Banacha startup wynajmuje je na zasadach zbliżonych do wypożyczalni rowerów Veturilo. Z tą różnicą, że skutery nie mają określonych stacji, w których trzeba je parkować.

– Jeśli chcemy szybko przejechać w mieście z punktu A do punktu B, wystarczy zlokalizować skuter na mapie w aplikacji, uruchomić go z poziomu telefonu – rolę kluczyka pełni aplikacja – a po dojechaniu do celu zostawić w dowolnym miejscu – tłumaczy Łukasz Banach.

Po usługi Jednego Śladu sięgają nie tylko indywidualni użytkownicy. Zainteresował się nimi również biznes – m.in. firmy kurierskie i dostawcy jedzenia, w tym AmRest (KFC, Burger King, Pizza Hut) czy Uber.

Wydanie: 10949

Wydanie: 10949

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament