Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poczta Polska może być jak Amazon

12 stycznia 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

W pełni zautomatyzowane magazyny to nie science fiction. Z takich rozwiązań korzysta Amazon. Teraz sięgnąć po nie może Poczta.

Swoje rozwiązanie operatorowi zaproponował warszawski United Robots. Startup tworzy robota, który porusza się autonomicznie w środowisku produkcyjnym i przestrzeni publicznej. Maszyna była już testowana w kieleckim centrum logistycznym Poczty Polskiej.

– Robot ciągnący wózek z paczkami mapuje przestrzeń za pomocą tzw. sensorów lidarowych – w ten sposób rozpoznaje ją i się jej uczy. Potrafi zlokalizować i omijać przeszkody oraz przewozić ładunki z punktu odbiorczego do sortera i dalej do miejsca dalszej dystrybucji – wyjaśnia Dariusz Mankowski z United Robots. Warszawski startup stworzył już prototyp urządzenia, który sprawdził się w trakcie testów. Dla robota kluczowy jest software – to dzięki oprogramowaniu może on wykonywać zaprogramowane zadania. Maszyna finalnie może dostać dowolną formę. United Robots opracowuje zarówno projekt dużego robota, który przewoziłby ciężkie ładunki, jak również małego, ale znacznie szybszego i zwinniejszego. Ten mógłby obsługiwać lżejsze ładunki, ale w znacznie szybszym tempie.

Materiał przygotowany we współpracy z Pocztą Polską oraz HardGamma Ventures

Wydanie: 10949

Wydanie: 10949

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament