Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto kupi Rage Age od Próchnika

16 kwietnia 2018 | Ekonomia

Były prezes firmy, która obecnie przeżywa problemy, chciałby odkupić od niej markę ekskluzywnej odzieży męskiej.

Warszawski sąd odesłał wniosek zarządu odzieżowej spółki Próchnik o otwarcie postępowania sanacyjnego do Łodzi – poinformował „Rzeczpospolitą" Julian Kutrzeba, prezes Próchnika.

Spółka, do której należy jedna z najstarszych polskich marek odzieży Próchnik, ale także brand Rage Age stworzony przez projektanta Rafała Czapula (nie pracuje dla marki od kilku miesięcy) przy wsparciu biznesmena Rafała Bauera, stara się o ochronę sądu po tym, jak przestała regulować zobowiązania na czas.

Według Kutrzeby, główne elementy majątku Próchnika, które można spieniężyć by spłacić długi to nieruchomości i właśnie marki. Zlecono ich wycenę.

Bauer powiedział nam, że rozważa odkupienie Rage Age. Zdaniem biznesmena brand dziś właściwie nie istnieje. – Być może uda się odkupić tę markę, chociaż obecnie to trudne zadanie. Trzeba by zbudować zespół od podstaw, a ja nie widzę dla siebie innej roli niż inwestor finansowy – mówi Bauer.

Kutrzeba przyznaje, że w tym roku nie było pieniędzy na nową kolekcję, ale jego zdaniem wyniki sprzedaży są bardzo dobre. – Rage Age jest mocną marką i ma potencjał, aby stać się marką globalną – uważa Kutrzeba.   —ziu

Wydanie: 11028

Wydanie: 11028

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament