Słodko-gorzki tytuł

01 października 2018 | Sport | Olgierd Kwiatkowski
Alejandro Valverde  w mistrzostwach świata startował  11 razy,  w końcu  zdobył złoto
Alejandro Valverde w mistrzostwach świata startował 11 razy, w końcu zdobył złoto

38-letni Alejandro Valverde został mistrzem świata w wyścigu
ze startu wspólnego. Rafał Majka dopiero 35.

Hiszpan w końcu dopiął swego. W mistrzostwach świata startował 11 razy, na podium stawał sześciokrotnie, oprócz tego trzy razy był w pierwszej dziesiątce. Ostatni medal – brązowy – zdobył cztery lata temu w Ponferradzie, wtedy, kiedy po tytuł sięgnął Michał Kwiatkowski. Bardzo brakowało mu złota, można było odnieść wrażenie, że karierę przedłuża tylko po to, by wygrać mistrzostwa.

Trasa wyścigu odpowiadała Valverde. Była długa (252,9 km) jak klasyki, w których się specjalizuje, choć najeżona podjazdami niczym górski etap wielkiego touru. Zgodnie z przewidywaniami do decydującej walki o medale doszło 13...

Wydanie: 11168