Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Składanie ofert także online

11 października 2018 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Pełną parą rusza miniPortal, dzięki któremu w przetargach będzie można uczestniczyć przez internet.

Urząd Zamówień Publicznych uruchamia internetowy portal. miniPortal ma ułatwić życie zamawiającym i wykonawcom. Rusza teraz nie przypadkowo: 18 października 2018 r. wchodzi w życie obowiązek stosowania środków elektronicznych w zamówieniach publicznych.

Miniportal ma działać okresowo do czasu pełnego uruchomienia platformy e-Zamówienia, co nastąpi prawdopodobnie 1 stycznia 2020 r. (pierwszy moduł będzie gotowy na wiosnę, drugi na jesieni przyszłego roku, a całość 1 stycznia 2020 r.)

Miniportal ma być bezpłatny. Będzie się na nim przeprowadzało w formie elektronicznej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Posłuży też do bezpłatnej komunikacji między zamawiającym a wykonawcą.

Zdaniem Urzędu Zamówień Publicznych miniPortal przyda się szczególnie zamawiającym, którzy nie posiadają własnych narzędzi informatycznych do obsługi postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

Dzięki wdrożeniu tego rozwiązania wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego będą mogli bezpiecznie składać zamawiającym swoje oferty, jak również wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz oferty wstępne.

Portal był już testowany w pilotażu. Nie było do niego zastrzeżeń. ©℗

Wydanie: 11177

Wydanie: 11177

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament