Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najważniejsze trendy technologiczne w sektorze gamingowym

26 kwietnia 2024 | Biznes | Maciej Bisch Maciej Broniarek

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do gier video pozwoli na rozwój rynku gamingowego, ale niesie też za sobą ryzyka prawne.

Rynek gier wideo jest jednym z najbardziej dochodowych części sektora kreatywnego. Według europejskiego raportu „Understanding the Value of a European Video Games Society: Final Report” w samej Unii Europejskiej, w 2022 roku przyniósł przychód 23,4 miliardów euro, co stanowiło 4,3 razy więcej niż sektor muzyczny i 1,8 razy więcej niż rynek VOD. Ponadto ponad połowa Europejczyków w wieku od 6 do 64 lat regularnie gra w gry wideo. Tak wysoka popularność gier wpływa na dynamiczny rozwój technologii na rynku. Dają one szanse na wprowadzanie nowych rozwiązań w rozgrywce, różne sposoby monetyzacji gier, czy dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Trzeba jednak pamiętać, że implementacja takich rozwiązań wiąże się również z szeroko pojętymi ryzykami prawnymi. Dlatego istotne jest, aby zapoznać się najciekawszymi trendami związanymi z gamingiem, jak również wyzwaniami, które ze sobą niosą.

Wpływ rozwoju sztucznej inteligencji

Nie sposób rozpocząć od czegoś innego niż najgorętszego tematu technologicznego ostatnich czasów – sztucznej inteligencji. Najbardziej podstawowe jej wersje implementowane były od początku istnienia gier komputerowych. AI wykorzystywana była przede wszystkim do zaprogramowania sposobu zachowania się przeciwników, czy NPC (Non-Playable Character – bohater niezależny), ale również w narzędziach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12859

Wydanie: 12859

Spis treści
Zamów abonament