Strzelanina Wisły

12 kwietnia 2006 | Sport | KG
źródło: Nieznane

I LIGA PIŁKARSKA Strzelanina Wisły Dwie bramki Grzegorza Piechny. Ważne zwycięstwo Bełchatowa Wisła Kraków wbiła swojej imienniczce z Płocka aż cztery gole, co może być oznaką, że wraca do formy i wyścig o mistrzostwo z Legią będzie trwał do końca Wisła Kraków - Wisła Płock. Sławomir Peszko (Płock, z lewej) w ataku na bramkę gospodarzy. Obok Radosław Sobolewski (c) BARTOSZ SIEDLIK Grzegorz Piechna (z prawej) w meczu z Amicą odzyskał skuteczność (c) BARTOSZ JANKOWSKI WISŁA KRAKÓW - WISŁA PŁOCK 4:0 (1:0) POKONANI PRZED MECZEM

Trener gości Josef Csaplar uznał się za pokonanego jeszcze przed pierwszym gwizdkiem - zostawił na ławce rezerwowych Jakuba Wierzchowskiego i Ireneusza Jelenia. Zastępca Wierzchowskiego, Robert Gubiec spisywał się w bramce w kratkę. Brak Jelenia w ataku był natomiast katastrofą dla gości, bo w pierwszej połowie nie przeprowadzili ani jednej sensownej akcji. Po przerwie wyszedł na boisko, ale gospodarze byli tak rozpędzeni, że nic to nie dało. Wisła z powodzeniem starała się zatrzeć złe wrażenie z ostatniego meczu z Lechem. Pierwszy gol padł po podaniu Australijczyka Jacoba Burnsa - zdobył go Paweł Kryszałowicz, a potem poszło już łatwo. Popis zakończył Konrad Gołoś mocnym strzałem z ok. 30 metrów.

Trener Dan Petrescu znów mówił ciekawie po meczu: - Futbol jest dziwny, bo pierwsze 60 minut zagraliśmy z Lechem lepiej niż dziś. Ludzie nie chcą jednak wiedzieć, jak gra...