Punktowy rekord w New Jersey

09 grudnia 2006 | Sport | KR MC

NBA Punktowy rekord w New Jersey

Dwie dogrywki, 318 punktów zdobytych przez obydwa zespoły, 34 razy zmieniające się prowadzenie, 21 remisów i spektakularny pojedynek dwóch najlepszych rozgrywających w lidze. Po takim spotkaniu zespół New Jersey Nets przegrał z Phoenix Suns 157:161. Dwaj najlepsi rozgrywający NBA Steve Nash ( Suns) i Jason Kidd ( Nets) pokazali pełnię swoich umiejętności. Pierwszy zdobył 42 punkty, najwięcej w karierze. Kidd miał w czwartek 78. tzw. triple double w karierze - 38 punktów, 14 zbiórek i 14 asyst, dzięki czemu zrównał się na liście wszech czasów z legendarnym Wiltem Chamberlainem. - To najlepsze spotkanie, jakie w życiu widziałem - ocenił trener Suns Mike d'Antoni. 318 punktów to czwarty wynik w historii NBA. Najwięcej uzyskano w meczu Detroit Pistons z Denver Nuggets w 1983 roku (186:184), zakończonym po trzech dogrywkach.