Anioł stróż Abrahama

09 października 1995 | Sport | MC

Kolarskie mistrzostwa świata: Olano przed Indurainem, złoto Jeannie Longo i Nelissena

Drugim hiszpańskim dubletem zakończyły się w niedzielę w Kolumbii kolarskie mistrzostwa świata na szosie. Indywidualny wyścig zawodowców ze startu wspólnego wygrał Abraham Olano przed Miguelem Indurainem. Francuzka Jeannie Longo zdobyła w sobotę swój drugi w tej imprezie, a dziesiąty w całej karierze, złoty medal, wygrywając szosowy wyścig kobiet. Holender Danny Nelissen sięgnął po ostatni tytuł wśród amatorów.

25-letni Abraham Olano z grupy Mapei został pierwszym hiszpańskim mistrzem świata zawodowców w wyścigu ze startu wspólnego. Wszyscy spodziewali się, że na najwyższym podium stanie jego kolega z reprezentacji, Miguel Indurain, który w środę zdobył już złoty medal w jeździe indywidualnej na czas, ale ten zadowolił się. .. drugim miejscem. Lider grupy Banesto przekonał wszystkich, że jest mocny i w niedzielę może sięgnąć po drugi złoty medal, szybko dochodząc do uciekającej grupy po defekcie roweru w końcówce wyścigu. Potem jednak odłożył ambicje na bok i. .. wypromował kolegę.

Indurain zaatakował tuż po przedostatnim podjeździe, na około 20 km przed metą. Grupa go doścignęła, ale w tym samym momencie, na 19 km przed metą, ruszył z kontratakiem Olano. Nikt go nie gonił. Wszyscy obserwowali...