Twardo i szybko

26 sierpnia 2009 | Sport | Marek Cegliński

W pierwszym meczu turnieju koszykarzy w Saragossie Polska pokonała Izrael 82:67

– Nie boimy się rywali. Chcemy z nimi wygrać i udowodnić, że jesteśmy waleczną ekipą – obiecywał Marcin Gortat, który wrócił do drużyny po wyleczeniu kontuzji.

Środkowy Orlando Magic spełnił obietnicę. Był najwszechstronniejszym graczem zespołu. Zdobył 13 pkt (wszystkie w drugiej połowie), miał 8 zbiórek, 5 asyst i 5 bloków.

Znakomicie rozumiał się z drugim podkoszowym Maciejem Lampe (24 pkt., 10 zb.). W przedostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami Europy w Polsce (7 – 20 września) nasi koszykarze zagrali tak, jak chce trener Muli Katzurin: twardo w obronie i szybko w ataku. Większość punktów zdobywali po efektownych kontrach. W ten sposób odrobili straty z pierwszej kwarty, a już od drugiej w pełni kontrolowali grę.

W czwartek Polska gra z gospodarzem imprezy Hiszpanią, mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim (transmisja w TVP Sport o 20.30).

– Powalczymy i z nimi – zapowiada Marcin Gortat.