Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za mała flota na rozwijającym się rynku

29 kwietnia 1996 | Ekonomia | KG

Polskie Linie Lotnicze LOT SA

Za mała flota na rozwijającym się rynku

Jeszcze kilka lat temu Lotowi groziła pozycja słabego przewoźnika państwowego, z którego usług będą korzystali podróżni, którym nie udało się kupić biletu na rejs dobrej linii. Dziś firma wprowadza najnowocześniejsze systemy zarządzania i obsługi pasażerów, skutecznie konkurując na międzynarodowym rynku.

-- Przekonywałem na zebraniach rady nadzorczej, że tę firmę można wyprowadzić z dołka -- mówi prezes LOT, Jan Litwiński. -- Pierwszą sprawą, za którą postanowiliśmy się zabrać, była poprawa jakości obsługi pasażerów i stworzenie nowej oferty, a więc to, co decyduje w walce konkurencyjnej o pasażera.

Jakość i koszty

Rok ubiegły upłynął pod znakiem kosztów. Udało się je zmniejszyć dzięki refinansowaniu spłat rat leasingowych boeingów 737. Zrezygnowano też z zaciągania drogich kredytów krajowych. Firma nie zalega z bieżącymi płatnościami. W ub. r. spłaciła 126, 5 mln zł rat leasingowych za nabyte w ostatnich latach 21 samolotów typów Boeing i ATR, których wartość jest wyceniona na 700 mln USD. LOT dysponuje najmłodszą cywilną flotą powietrzną w Europie. Ogółem przedsiębiorstwo zainwestowało w restrukturyzację firmy 850 mln USD.

Zamknięto nierentowne połączenia i zbędne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 738

Spis treści
Zamów abonament