Szaleństwo z miłości

27 lutego 2010 | Sport | Janusz Pindera
W 13. minucie po bramce Paula Stastny’ego (z lewej) Amerykanie prowadzili już 6:0. Było po meczu
źródło: PAP/EPA

Reprezentacja USA została pierwszym finalistą po wygranej 6:1 z Finlandią

Półfinałowe zwycięstwo zapewniła sobie już w pierwszej kwarcie, wygranej 6:0. Honorową bramkę Finowie, wicemistrzowie olimpijscy z Turynu, zdobyli dopiero na pięć minut przed końcem spotkania.

Bilety na finał sprzedano już dawno. Jeszcze przed rozpoczęciem drugiego półfinału pomiędzy Kanadą i Słowacją (zakończył się po zamknięciu tego wydania) ich cena na czarnym rynku skoczyła do pięciu tysięcy dolarów, bo chyba nikt w Kanadzie nie miał wątpliwości, że zagrają w nim gospodarze. Mariusz Czerkawski, były gracz NHL, teraz komentator TVP, mówi, że te wszystkie medale, które Kanadyjczycy zdobyli do tej pory, oddaliby bez wahania za złoty hokeistów....