Trzy medale UKS Bushi w mistrzostwach Austrii

10 czerwca 2010 | Życie Warszawy | jz
Trener Paweł Juszczyk ze swymi podopiecznymi
źródło: Rzeczpospolita

Z trzema medalami, dwoma złotymi i jednym brązowym, powróciła ekipa UKS Bushi z Józefowa z otwartych mistrzostw Austrii.

Pierwszy złoty medal wywalczyła Agata Wielgosz w kategorii open seniorek (do 5 kyu), która stoczyła trzy zwycięskie pojedynki. Następnie na najwyższym podium stanęła Marta Zwierz (kat. 15 – 17 lat do 55 kg), najbardziej utytułowana z wychowanek trenera Pawła Juszczyka. Wygrała ona cztery walki. Dodatkowo otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju Juniorów. Zarówno Wielgosz, jak i Zwierz występowały w konkurencji kumite, czyli wolnej pełnokontaktowej walce w formule knock-down.

Brązowy medal w konkurencji kata chłopców do lat 10 wywalczył Szymon Kołodziej.

W jego kategorii wystąpiło 16 zawodników. Trzecie miejsce Kołodzieja zasługuje na tym większą uwagę, że UKS Bushi specjalizuje się w szkoleniu zawodników przede wszystkim w konkurencji kumite. W przygotowaniach do zawodów pomogła Szymonowi tym razem Natalia Krejpcio, zawodniczka Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, która obecnie studiuje w Warszawie i mieszka w Józefowie.