Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niełatwo sporządzić świadectwo pracy po dyscyplinarce

12 lipca 2010 | Dobra firma | Renata Majewska
źródło: Rzeczpospolita

Rozstanie z podwładnym bez wypowiedzenia zwykle przebiega w nerwowej atmosferze. Tym bardziej należy dopilnować wszystkich formalności

Jeden z czytelników miał problem z wypełnieniem świadectwa pracy dla zatrudnionego będącego kierownikiem średniego szczebla, którego zwolnił dyscyplinarnie za częste spóźnienia, lekceważenie reguł porządkowych i dezorganizację pracy działu. Po kolejnym spóźnieniu na ważną naradę kazał mu się więcej nie pojawiać w pracy.

Czy w świadectwie pracy musi podać konkretne powody natychmiastowego zerwania współpracy z pracownikiem? A jaką datę rozwiązania stosunku pracy wskazać, skoro zwolniony ciągle się uchyla od odebrania listu z dyscyplinarką?

Czytelnik porusza dwa najczęstsze błędy, jakie popełniamy w świadectwach pracy wystawianych dla osób, z którymi rozwiązujemy stosunek pracy w trybie dyscyplinarnym. Pokażemy po kolei, jak ich uniknąć.

Bez konkretnych powodów

Po pierwsze, w świadectwie pracy absolutnie nie określamy przyczyn, dlaczego wręczyliśmy zatrudnionemu oświadczenie o dyscyplinarce. W ust. 3 lit. a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8671

Spis treści
Zamów abonament