09 sierpnia 2010 | Sport | Marek Cegliński
Zwycięzca wyścigu na podium w Krakowie
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa

Tour de Pologne. Daniel Martin z grupy Garmin został zwycięzcą wyścigu. Sylwester Szmyd zajął szóste miejsce

Całe podium w Krakowie należało do młodych kolarzy. Martin, kuzyn słynnego Stephena Roche’a, ma 24 lata i jest pierwszym kolarzem z tego kraju, który wygrał Tour de Pologne.

Słoweniec Grega Bole (Lampre, za kilka dni skończy 25 lat) przegrał z nim o 8 sekund. Trzeci w klasyfikacji Holender Bauke Mollema (Rabobank) jest rówieśnikiem zwycięzcy.

W przyszłości wszyscy mogą się liczyć w wyścigach najwyższej kategorii. Mollema w debiucie w Giro d’Italia zajął 12. miejsce.

Drugi raz Greipel

Na mecie ostatniego etapu najszybszy był Niemiec Andre Greipel z Columbii. To jego drugie zwycięstwo w Krakowie (przed rokiem także wygrał tu ostatni etap) i drugie w tym wyścigu (był najszybszy na II etapie w Dąbrowie Górniczej).

„Znałem krakowskie rundy z poprzedniego roku, ale nie jest łatwo finiszować, gdy woda pryskająca spod kół rywali zalewa ci oczy – mówił na mecie. Miałem dziś szczególną motywację, gdyż wczoraj moja siostra Klarissa urodziła dziecko. To jej dedykuję ten sukces”. ...