Ucieczka polskiej Borussii

08 listopada 2010 | Sport | Tomasz Wacławek
Polskie trio w Dortmundzie.  Robert Lewandowski (z prawej)  i Kuba Błaszczykowski (w środku) w meczu  z Hanowerem grali tylko  15 minut, ale zdążyli strzelić po jednej  bramce. Łukasz  Piszczek  asystował przy golu  Lucasa Barriosa
Polskie trio w Dortmundzie. Robert Lewandowski (z prawej) i Kuba Błaszczykowski (w środku) w meczu z Hanowerem grali tylko 15 minut, ale zdążyli strzelić po jednej bramce. Łukasz Piszczek asystował przy golu Lucasa Barriosa

W Bundeslidze lider z Dortmundu wygrał 4:0 w Hanowerze

Złota jesień Borussii trwa. To już szóste wyjazdowe zwycięstwo drużyny. Pierwsze, w którym tak ważną rolę odegrali wszyscy trzej Polacy.

Piszczek grał w Hanowerze od początku. Kontuzja uda, której doznał w czwartkowym spotkaniu Ligi Europejskiej z PSG, okazała się mniej poważna, niż myślano. Lewandowski i Błaszczykowski na boisku pojawili się dopiero kwadrans przed końcem, przy stanie 2:0. Ale to wystarczyło, by rywale ich zapamiętali. Najpierw Błaszczykowski wywalczył rzut karny (Karim Haggui przewrócił Polaka, a później kopnął go w głowę; strzał Nuriego Sahina obronił jednak Florian Fromlowitz). Potem przeprowadził akcję z Lewandowskim zakończoną bramką kolegi, a w doliczonym czasie sam cieszył się z gola po długim podaniu Antonio Da Silvy....