Spór o przepis na dobrego dziennikarza
Różne studia, jednakowy dyplom
Spór o przepis na dobrego dziennikarza
Anna Paciorek
Obecnie Uniwersytet Warszawski firmuje podyplomowe dzienne studia dziennikarskie, z których jedne trwają dwa lata i są bezpłatne, a drugie 9 miesięcy (plus 2, 5 miesiąca stażu) i kosztują 2500 nowych zł. Słuchacze obu tych studiów podyplomowych uzyskają identyczne zaświadczenie o ukończeniu studiów podyplomowych w zakresie dziennikarstwa, podpisane przez rektora UW, przy czym pierwsze podpisuje także dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, a drugie -- dziekan Wydziału Neofilologii.
To drugie zaświadczenie, w połączeniu z dyplomem Wyższej Szkoły Dziennikarstwa w Lille, będzie Europejskim Dyplomem Dziennikarstwa -- zachęcają twórcy szkoły. "Europejski Dyplom Dziennikarstwa" nie istnieje w naszym prawie -- twierdzą jej przeciwnicy.
Francuzi chcą nam pomóc
O francuskiej pomocy w dziedzinie kształcenia dziennikarzy dla polskich mediów rozmawiano na szczeblu rządowym od kilku lat. Najpierw planowano uruchomienie dwuletniej polsko-francuskiej szkoły, jednak ten projekt nie doczekał się realizacji. W 1994 r. , po wizycie premiera Francji Edouarda Balladura w Polsce, ambasador Francji Daniel Contenay zwrócił się do premiera Waldemara Pawlaka o pomoc w znalezieniu i oddaniu do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta