Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak trwoga, to do komisji

12 września 1996 | Gazeta | FF KG

Urodzaj na komisje nadzwyczajne

Jak trwoga, to do komisji

Dokończenie 1

Podobnie bez jej wiedzy powołał na p. o. szefa UOP Andrzeja Kapkowskiego.

Komisja liczy siedmiu posłów. Większość z nich od grudnia 1995 roku pracuje również w innej komisji -- badającej, czy organy władzy, głównie UOP, nie złamały prawa w tzw. sprawie Józefa Oleksego. Ta 12-osobowa komisja (4 z SLD, 3 z PSL, 2 z UW i po jednym z UP, KPN i BBWR) ma uprawnienia śledcze. W pierwszym wstępnym sprawozdaniu komisja orzekła, że służby specjalne nie złamały prawa. Termin złożenia drugiego sprawozdania ciągle jest przesuwany. Posłowie zapowiadają go od kwietnia, ale według ostatnich informacji nie mogą uzgodnić stanowiska.

Duże zainteresowanie towarzyszyło też w obecnym Sejmie poczynaniom dwóch podkomisji. Po tzw. obiedzie drawskim Komisja ON wydzieliła z siebie podkomisję ds. kryzysu w MON. W sprawozdaniu orzekła ona, że nie ma wystarczających podstaw do zdymisjonowania ministra Piotra Kołodziejczyka. W atmosferze skandalu skończyła prace podkomisja do zbadania stanu kadr w MSZ, powołana głównie przez posłów SLD i PSL. Do końcowego raportu dołączyła zestaw anonimowych donosów.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 858

Spis treści
Zamów abonament