Pytania czytelników
Pytania czytelników
Podstawa wyliczenia dodatku
Czesława R. , Kłodzko: Posiadam mieszkanie spółdzielcze własnościowe. Gdy starałam się o dodatek mieszkaniowy, w kwocie wydatków na mieszkanie nie uwzględniono mi opłat eksploatacyjnych, twierdząc, że zgodnie z Dz. U. nr 119 z 10 listopada 1994 r. Czy jest to słuszne?
* Według art. 39 ustawy z 2 lipca 1994 r. o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. nr 105, poz. 509) dodatek mieszkaniowy przysługuje osobom mieszkającym w lokalach, do których mają tytuł prawny, jeżeli średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w ciągu trzech miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku nie przekracza 150 proc. najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 100 proc. w gospodarstwie wieloosobowym. Wysokość dodatku stanowi różnicę pomiędzy wydatkami przypadającymi na normatywną powierzchnię użytkową zajmowanego lokalu a wydatkami poniesionymi przez osobę otrzymującą dodatek. Według § 1 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Rady...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta