Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojna o eter

25 listopada 1993 | Kultura | BM PA

Wojna o eter

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wyklucza możliwości "wojny o częstotliwość" z Ministerstwem Obrony Narodowej, ponieważ armia zwleka z przekazaniem niewykorzystywanych przez nią częstotliwości na rzecz ogólnopolskiej telewizji komercyjnej -- poinformował Sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu członek Krajowej Rady Marek Siwiec.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rady, spodziewano się, że w listopadzie zostanie ustalony harmonogram przejmowania kanałów dla nadajników dużej mocy od wojska. To umożliwiłoby rozpoczęcie przyjmowania wniosków o koncesję dla telewizji ogólnopolskiej oraz przyznanie jej wiosną przyszłego roku.

Być może w najbliższym czasie będziemy świadkami "drugiej wojny o eter", tym razem między stacjami, ubiegającymi się o koncesje.

PAP

30 listopada telewizje lokalne, w których udziały ma włoska spółka Stei należąca do grupy Nicola Grauso, złożą wniosek o koncesję na nadawanie programu komercyjnego o zasięgu ogólnopolskim. W tym celu spółkę akcyjną Prywatna Telewizja Polska założyło wczoraj w Warszawie 12 stacji nadających programy: Nowa Telewizja Warszawa, Tele Top w Gdyni, Rondo w Katowicach, Krater w Krakowie, Es w Poznaniu, Echo we Wrocławiu, Tele 24 w Łodzi, Morze w Szczecinie, Ex w Bydgoszczy, Copernicus w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 124

Spis treści
Zamów abonament