Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Auta pod satelitarnym nadzorem

04 marca 1997 | Nauka i Technika | ZZ

NAWIGACJA

Nowy samochodowy GPS próbowany w Polsce

Auta pod satelitarnym nadzorem

ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI

Po zakończeniu trwających obecnie prób, co przewidywane jest w kwietniu br. , warszawska spółka Zasada-Noram chce zaoferować użytkownikom w Polsce system satelitarnego nadzorowania pojazdów. Utworzona w ubiegłym roku polsko-kandyjska spółka wypróbowuje system firmy Noram Corp. najpierw "na sobie", w 20 pojazdach.

Idea i rozwiązania satelitarnego nadzorowania czy śledzenia samochodów w ruchu są znane w świecie nie od dziś. Pozwalają usprawnić zarządzanie pojazdami przedsiębiorstw transportowych, zabezpieczać samochody przed kradzieżą, śledzić i odtwarzać różne zdarzenia zaistniałe w trakcie jazdy. Wykorzystuje się przy tym znany GPS -- światowy satelitarny system określania pozycji.

Kilka lat temu satelitarny system zarządzania i nadzorowania pojazdów opracowała także m. in. rodzima, szczecińska firma Autocomp Electronic. Nowa oferta z jaką zamierza wystąpić w tej dziedzinie spółka Zasada-Noram ma pewne cechy, które być może przesądzą o jej zastosowaniu w naszych warunkach.

Także przez radio i telefon GSM

System o nazwie "Ogar" monitoruje geograficzne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1011

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament