Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadzieje i niewielkie pieniądze

17 lutego 1994 | Kraj | BM

Radia idei

Nadzieje i niewielkie pieniądze

Beata Modrzejewska

Wiele spośród wniosków o koncesje na lokalne stacje radiowe, czekających na rozpatrzenie w pancernych szafach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, dotyczy rozgłośni prywatnych, które nie są nastawione na maksymalizację zysku. Nie należy przez to rozumieć, że ich założyciele marzą, by systematycznie topić pieniądze w swoich radiach. Chcą zarabiać, ale przede wszystkim są radiami "idei".

-- Praktycznie w każdym mieście ktoś chce założyć stację prywatną, "niekomercyjną". Starają się o to samorządy, fundacje, stowarzyszenia -- mówi Ryszard Miazek, członek Krajowej Rady.

O te same częstotliwości walczą radia, które chcą być przedsiębiorstwami dochodowymi przynoszącymi duże zyski i radia "niekomercyjne", które jednak też będą musiały zarabiać po to, by nie zbankrutować. Pomysłodawcy tych ostatnich obawiają się, by Rada nie skupiła się, tak jak podczas rozpatrywania wniosków o koncesje ogólnopolskie, głównie na stronie finansowej przedsięwizięcia, Rada z kolei obawia się o przyszłość stacji, które nie są w stanie zagwarantować, że nie zbankrutują rok po powstaniu.

-- Nie zastanawialiśmy się jeszcze, jak traktować stacje "niekomercyjne". Nie musieliśmy. Zasady określimy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 191

Spis treści

Sport

Zamów abonament