Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bankowość wirtualna

27 lipca 1998 | Ekonomia | EG

USŁUGI FINANSOWE

Klient może kontaktować się zbankiem kiedy chce igdzie chce

Bankowość wirtualna

EUGENIUSZ GOSTOMSKI

Rynek usług bankowych wkrajach wysoko rozwiniętych wostatnich latach uległ istotnym zmianom -- i proces ten nadal trwa. Jego wyrazem jest koncentrowanie się banków na kluczowych funkcjach i odchodzenie od koncepcji allfinanz, restrukturyzacja kanałów sprzedaży produktów bankowych oraz liczne fuzje i sojusze strategiczne wsektorze.

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy to usługi bankowe oferowano w yłącznie w stacjonarnych placówkach bankowych. Pojawienie się na rynku finansowym nowych konkurentów (instytucji poza- iparabankowych) , rozwój technologii informatycznych itelekomunikacyjnych, zmiana oczekiwań klientów, a także nacisk na obniżenie kosztów ipoprawę wyników banków od połowy lat 80. stanowiły przesłankę rozwoju bankowości elektronicznej. Na początku obecnej dekady uzupełniona została o telefon banking. Od połowy lat 90. czynnikiem rewolucjonizującym dystrybucję produktów bankowych jest sprzedaż w systemie online, aprzede wszystkim za pośrednictwem Internetu. Procesom tym towarzyszy pojawienie się licznych nowych pojęć, takich jak: home banking, telefon brokerage, direct banking, online banking, bank w irtualny, pieniądz elektroniczny (cyber money) ,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1449

Spis treści
Zamów abonament