Telewizje publiczne na Świecie
Telewizje publiczne
Armie publiczne większe od prywatnych
Przerosty zatrudnienia mogą znakomicie istnieć bez socjalistycznych atawizmów - pisze nasz korespondent z Kopenhagi. W Danii publiczna telewizja DR TV zatrudnia 3 tys. osób, a tak zwana niezależna, ale też finansowana w części z budżetu TV2, ok. 1,5 tys. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Danii, jest to kilkakrotnie więcej niż w Polsce. Ma to swoją cenę, o czym niżej. W Niemczech ARD zatrudnia ponad 22 tys. osób (ale w tym są pracownicy 11 stacji radiowych), ZDF - także publiczna - natomiast 3,7 tys. Prywatna sieć RTL zatrudnia tylko 860 osób na stałe (ale blisko 3 tys. współpracowników). Z kolei w publicznej telewizji holenderskiej pracuje 6 tys. osób.
Telewizja państwowa we Francji (4 kanały) ma 4,35 tys. pracowników i ok. 1 tys. współpracowników. Największa sieć prywatna, była państwowa TF1, dokładnie połowę mniej. W Czechach telewizja publiczna (dwa kanały) zatrudnia 3,2 tys. osób, prywatna TV Nova - 400 osób. We Włoszech 10,5...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta