Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Multimedialne platformy cyfrowe

21 września 1998 | Prawo | DB

ANALIZA

Wybrane zagadnienia z prawa autorskiego, ustawy oradiofonii itelewizji oraz innych unormowań

Multimedialne platformy cyfrowe

DOROTA BRYNDAL

PIOTR KOCHAń SKI

Platformą cyfrową jest medium transmisyjne zakodowanych w systemie zero-jedynkowym sygnałów telewizyjnych, danych i głosu, przeznaczonych do bezpośredniego odbioru i użytku przez odbiorców indywidualnych i zbiorowych.

Taka definicja platformy cyfrowej (stworzona dla potrzeb niniejszego artykułu) , w sensie technicznym, kojarzyć się powinna zprzedsiębiorstwem prowadzącym usługi transmisji treści audiowizualnych oraz danych. Przedsiębiorstwo takie, wuproszczeniu, nazywać będziemy "operatorem".

Platformą cyfrową potocznie nazywa się także zbiór treści, takich jak programy telewizyjne, radiowe, wydawnictwa publikowane wformie elektronicznej, dane, programy komputerowe zakodowane w systemie zero-jedynkowym w formie wiązki skompresowanych strumieni iorganizowane przez pojedynczego operatora. Wtym kontekście platformą cyfrową nazywana jest często propozycja programowa. W Polsce ostatnio tak właśnie postrzega się iopisuje propozycje programowe przedsiębiorstwa W izja TV oraz, ogłoszonej ostatnio, spółki Canal+, Polsatu i TVP SA.

W miarę rozwoju myśli technicznej ielektroniki technologie tradycyjnego przekazu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1497

Spis treści
Zamów abonament