Od wolnych zawodów po prawo budowlane
Od wolnych zawodów po prawo budowlane
Pozycja akcjonariuszy
Rola i znaczenie prawa poboru będzie systematycznie rosnąć, tak jak zwiększa się ranga wszystkich instytucji prawnych tworzących ramy rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. Dlatego świeżo wydana książka Pawła Grzejszczaka "Prawo poboru akcji" przyda się wszystkim, którzy są otwarci na to, co czeka gospodarkę. Sposób finansowania przedsięwzięć gospodarczych w formie spółki akcyjnej jest coraz bardziej popularny ze względu na możliwość pozyskiwania kapitału przez publiczne i prywatne subskrypcje akcji. W powszechnym odbiorze prawo to jest uznawane za typ gwarancji utrzymania dotychczasowej pozycji akcjonariuszy w spółce.
Autor dzieli książkę na jedenaście rozdziałów, w których wyodrębnia podrozdziały poświęcone poszczególnym problemom związanym z prawem poboru. Nie ogranicza się do rozwiązań przyjętych w kodeksie handlowym, ale przedstawia również kwestie będące przedmiotem części ogólnej prawa cywilnego, rzeczowego, a nawet rodzinnego. Ze względu na specyfikę poboru akcji spółek giełdowych dużą część pracy poświęca regulacjom obowiązującego prawa giełdowego. Analizuje legitymacje uprawnionych podmiotów do wykonania ustawowego i umownego prawa poboru, jego funkcję ekonomiczną, wyłączenia i ograniczenia, nabywanie, obciążanie i najbardziej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta